Домът на Йовков отново прие добрата литература. Вечерта, в която бе
българската премиера на романа на Чела Серги „Паяжината на паяка“ се оказа
вечер на култивиране на сетивата и чувствата. Организаторите благодарят на
учениците от ЕГ „Гео Милев“ - Добрич, които прочетоха откъси от романа. Книгата
бе представена от преводача д-р Христо Боев, от уредника на Литературния музей
„Йордан Йовков“ д-р Кремена Митева и от Дияна Боева. Добруджанката Чела Серги
(1907-1992), родена в Констанца и с български корени, заслужено получи своята
българска премиера. Припомняме, че „Паяжината на Паяка“ (1938) е роман за
Балчик и Букурещ, но се описват Силистра, София и други български градове. Дебютният
роман на авторката е високо оценен от трима големи румънски писатели: Камил
Петреску, Михаил Себастиан и Ливиу Ребряну. Модерен роман, който култивира и
напомня, че само книгите преминават през времето необезпокоявано.